Wznawiamy dodawanie opinii - Google wstrzymuje publikowanie opinii na wizytówkach Google

Wznawiamy dodawanie opinii – Google wstrzymuje publikowanie opinii na wizytówkach Google

Google wstrzymuje publikację opinii

Od 20 maja 2020 roku wznawiamy naszą działalność. Jako, iż w obecnym czasie nadal istnieją różne restrykcje w prowadzeniu działalności gospodarczej prosimy o wskazywanie ograniczeń, z którymi muszą zmagać się Państwa klienci.

 

20 marca 2020 roku Google wydało specjalny komunikat o ograniczeniu funkcjonalności wizytówek Google. Jak można przeczytać w komunikacie:

„W związku z rozprzestrzenianiem się choroby koronawirusowej COVID-19 zespół pomocy pracuje w mniej licznym składzie. Jest to środek zapobiegawczy mający na celu ochronę zdrowia naszych specjalistów”.

Specjaliści w Google pracują obecne zdalnie przez co wydłużony został czas odpowiedzi ze strony pracowników oraz ograniczone zostały niektóre funkcje wizytówek Google. Z komunikatu wydanego przez Google można dowiedzieć się, iż na czas nieokreślony ograniczone lub wstrzymane zostaną następujące funkcjonalności:

  •  informacje biznesowe: zmiana między innymi nazwy wizytówki, numeru telefonu, godzin pracy, opisu firmy itd. Wprowadzone zmiany mogą zostać zaakceptowane z dużym opóźnieniem, jednak Google nie podaje informacji ile obecnie czasu trzeba będzie czekać na dokonanie wymienionych zmian;
  • opinie Google: wstrzymane jest do odwołania dodawanie nowych opinii do wizytówki Google,
  • pytania w wizytówce: wstrzymana do odwołania została możliwość dodawania nowych pytań do wizytówki,
  • odpowiedzi na pytania: wstrzymana do odwołania została możliwość odpowiedzi na pytania znajdujące się na wizytówce Google.

W związku z powyższą sytuacją obecne dodawanie opinii Google jest nie możliwe i aż do momentu odwołania przez firmę Google obecnych obostrzeń wszystkie kampanie zostały wstrzymane. Cały komunikat można przeczytać: https://support.google.com/business/answer/9792336

Zobacz także

jak usunąć opinie z google

Jak usunąć opinie z Google?

pozycjonowanie w mapach google

Pozycjonowanie wizytówki w Google MapsKomentarze: Skomentuj pierwszy/a

Napisz komentarz